Σε επέμβαση στη συμβολή των οδών Πίνδου και Επτανήσου στην Αιολίδα προχώρησε ο δήμος Ραφήνας – Πικερμίου, τηρώντας τη δέσμευσή του απέναντι στους κατοίκους της πολύπαθης περιοχής, για τη διευκόλυνση της πρόσβασής τους στον οικισμό και τα σπίτια τους.
Για δύο ημέρες και παρά την μεγάλη εναλλαγή των καιρικών φαινομένων, συνεργεία υπό τις οδηγίες του προέδρου του Τοπικού Συμβουλίου Πικερμίου Άρη Μπουράνη προχώρησαν σε τσιμεντόστρωση του σημείου συμβολής των δύο οδών, ικανοποιώντας ένα πάγιο αίτημα των κατοίκων, οι οποίοι ιδίως τους χειμερινούς μήνες αδυνατούσαν να φτάσουν στα σπίτια τους.
Στο σημείο βρέθηκαν οι αντιδήμαρχοι Ευάγγελος Μπουρνούς και Γιώργος Κοκκόλης καθώς και ο τοπικός σύμβουλος Άγγελος Χοβαρδάς.