Από 1η Σεπτεμβρίου 2015 και με έδρα το ανανεωμένο Αθλητικό Κέντρο Διώνης θα λειτουργήσει ο Αθλητικός όμιλος Πικερμίου-Αετός ενεργοποιώντας τα νέα του αθλητικά τμήματα.
Τμήματα Μπάσκετ: Προμίνι, Μίνι 1, Μίνι 2, Μίνι 3 Ακαδημία Κοριτσιών, τμήμα μίνι αγωνιστικό, παμπαιδικό και παγκορασίδων. Τα τρία τελευταία τμήματα θα συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της ΕΟΚ-ΕΣΚΑ.
Έφορος τμήματος Μπάσκετ ο Αντώνης Βαρελάς (τηλ. 6977370010) και προπονητές τον Δημήτρη Χατήρα, τον Δημήτρη Καραγιώργο και την Κατερίνα Οικονόμου. Δεκτά παιδιά από 1η Δημοτικού.
Τμήματα Ποδηλασίας: Ακαδημία ποδηλασίας, τμήμα εκμάθησης τεχνικής ποδηλάτου, ποδηλασία δρόμου, ορεινή ποδηλασία (mountain bike).
Προπονητής ο Δημήτρης Κωνσταντόπουλος (τηλ. 6944526247), Πρωταθλητής Ελλάδας το 1993 και διεθνής Κομισάριος της Παγκόσμιας ένωσης ποδηλασίας. Δεκτά παιδιά από 8 ετών.
Αθλητικό Κέντρο Διώνης Πικερμίου, τηλ. Επικοινωνίας 6973175007, email: [email protected]