Συνεχίζονται οι ουρές στα ΑΤΜ και στη Ραφήνα. Όποια ώρα κι αν περάσει κανείς έξω από τις Τράπεζες ο κόσμος περιμένει υπομονετικά να βγάλει τα 50 ή 60 ευρώ που μπορεί να πάρει από τα μηχανήματα.
Είναι χαρακτηριστικό ότι χθες στο συγκεκριμένο σημείο όπου όλοι παρκάρουν μπροστά από τις Τράπεζες (Εθνική, Πειραιώς και Eurobank) γινόταν χαμός και για να περάσει κανείς είτε με το αυτοκίνητό του είτε πεζός έπρεπε να έχει υπομονή πάνω απ΄όλα αλλά και τύχη μη τυχόν και έχει κάνα ατύχημα.
Πάντως σήμερα η έκπληξη όσων προσήλθαν στο ΑΤΜ της Εθνικής Τράπεζας (σημερινή φωτό) ήταν μεγάλη όταν άκουγαν ότι το μηχάνημα βγάζει 20ευρα, που σημαίνει ότι μπορεί να πάρει κανείς 60 ευρώ και όχι 50!