Βυζαντινό εκκλησάκι χτισμένο στα ερείπια αρχαίου ναού .Πάντα γινόταν μεγάλο διήμερο πανηγύρι όπου συγκεντρώνονταν εκτός από τους κατοίκους της περιοχής και Μεσογείτες με τις οικογένειές τους γιατί καλλιεργούσαν κτήματα στην περιοχή.
Σήμερα το πανηγύρι έχει περιοριστεί αρκετά,παρ΄όλα αυτά φέρνουν δεκάδες άρτους και μια οικογένεια κάθε χρόνο διατηρεί το έθιμο και προσφέρει σαρδέλες Καλλονής και κρασί.