Μέσα στο καλοκαίρι ή το αργότερο στις 6 Σεπτεμβρίου το Fast Ferries Andros θα σαλπάρει για Ραφήνα – Σύρο – Τήνο – Μύκονο, ενώ μεθαύριο 22/5 περνά η δρομολόγηση του από το ΣΑΣ.
Το FastFerries Andros, παρά την αρχική ιδέα να μην κάνει μεγάλες μετασκευές, στη συνέχεια αποφασίστηκε να ανακαινιστεί πλήρως όπως συνέβη και με τα άλλα δύο πλοία της εταιρείας FastFerries. Έτσι, αυτή τη στιγμή είναι σε ναυπηγείο στα Αμπελάκια όπου γίνεται μετασκευή μέσα κι έξω. Θα προστεθεί και πέργολα με ανεμοθώρακα στο πάνω κατάστρωμα.
Μετά το πλοίο θα πάει για δεξαμενισμό στην Ελευσίνα. Εκεί θα προστεθούν και δύο καινούργια σταμπιλάιζερ.
*Φωτό το Επτάνησος που μετονομάστηκε σε Fast Ferries Andros θα βαφεί με νέα χρώματα