Για τον… μαραθώνιο του δημοτικού συμβουλίου τα είπαμε, καιρός είναι τώρα να σας πούμε και για τα backstage… που λένε και στα μεσηριανάδικα (εκ του πρωινάδικα) !Όχι ότι αυτά που λένε δεν αξίζουν μεγάλης προσοχής, αλλά έχουν και τα παραλειπόμενα το γούστο τους βρέ αδελφέ…
Ας πούμε, τα παπούτσια του Θανάση Αδαμοπούλου.
Όσοι γνωρίζουν από fashion και ασχολούνται με την μόδα της εποχής καταλαβαίνουν από πρώτο χέρι ότι τα συγκεκριμένα μοδάτα παπούτσια είναι trendy.
Προσωπικά δεν εκπλήσσομαι με τις ενδυματολογικές προτιμήσεις του Θανάση μια και χρόνια ασχολείται με το ντύσιμο γενικότερα αφού οι επιχειρήσεις του προτάσσουν τις νέες τάσεις της μόδας. Έτσι έχει συνηθίσει το μάτι μου μα τον βλέπω καλοντυμένο και στην… τρίχα όπως λέγαμε παλιά.
Με αυτό το πατούμενο πάντως χθες έκανε τη διαφορά.
Από την άλλη και ο γιατρός δεν πάει πίσω. Όσον αφορά πάντα τις ενδυματολογικές προτάσεις.
Με casual ντύσιμο χθες ο Γιώργος Χριστόπουλος εμφανίσθηκε με μπανταρισμένο το αριστερό του χέρι.
Απ ότι πληροφορηθήκαμε κάποια τενοντίτιδα τον έχει βάλει σε… μπελάδες.
Επειγόντως ο doctor ήθελε γιατρό και τώρα τα πράγματα πάνε καλύτερα.
Η πλάκα πάντως έγινε με τον Αντώνη Παλπατζή.
Στο διάλειμμα που έγινε μεταξύ της προπροημερησίας συζήτησης,- κανα τρίωρο κράτησε μην φαντασθείτε ότι τράβηξε πολύ!- και των θεμάτων που ήταν στην ημερήσια διάταξη, όλοι καπνίζοντες και μη βγήκαν στο προαύλιο να πάρουν μια ανάσα…
Κάποια στιγμή κι αφού πέρασε η ώρα και τα πηγαδάκια είχαν πάρει φωτιά… χτύπησε κουδούνι για να μπουν στην αίθουσα οι δημοτικοί σύμβουλοι και να συνεχισθεί ο… μαραθώνιος.
Ώσπου αφού δεν μαζεύονταν, εμφανίστηκε ο Αντώνης Παλπατζής με μια κουδούνα κι άρχισε να καλεί τον κόσμο να μπει στην αίθουσα!
Για να ακουστεί η φοβερή ατάκα… Αντώνη για ποιόν χτυπά η κουδούνα;
Κατά τ΄ άλλα μία από τα ίδια…