Από το πρωί πραγματοποιείται η εθελοντική Αιμοδοσία στην Κεντρική Πλατεία Ραφήνας, σε συνεργασία με το Γενικό Νοσοκομείο <»ΛΑΙΚΟΝ>», για την ενίσχυση της Δημοτικής Τράπεζας Αίματος.
Σκοπός της Δημοτικής Τράπεζας Αίματος είναι η παροχή βοήθειας σε κάθε δημότη του νέου Δήμου Ραφήνας – Πικερμίου στη δύσκολη στιγμή που θα χρειαστεί αίμα.
Ας μην ξεχνάμε ότι η «Εθελοντική Αιμοδοσία», αποτελεί την πιο καθαρή και κορυφαία μορφή εθελοντισμού από όλες.
Μέχρι το μεσημέρι 13.30 η Τράπεζα Αίματος θα είναι εκεί.
Κάντε κι εσείς ένα δώρο ζωής. Δεν κοστίζει τίποτα. Δέκα λεπτά αρκούν…