Σε ένα από τους πολυσύχναστους δρόμους της Ραφήνας, στην Οδό Ευβοϊκού, ακριβώς στη μέση του δρόμου εκεί που υπάρχει η διαχωριστική διπλή λουρίδα, έχουν ρίξει τσιμέντο (προφανώς έκλεισαν λακκούβα;), χωρίς όμως να υπάρχει η παραμικρή σήμανση.
Δημοσιεύουμε αυτή την εικόνα απλά για όσους οδηγούς χρησιμοποιούν αυτόν τον δρόμο, να δείξουν την προσοχή τους, γιατί ξαφνικά στη μέση μετά από μια στροφή, προβάλλει μια κορδελίτσα με ένα κλαδάκι!