Μεγάλη επιτυχία είχε η παρουσία του Εξωραιστικού Συλλόγου ΝΗΡΕΑΣ στο 4ο Μαθητικό Φεστιβάλ που οργάνωσε Το Σώμα Ελληνικού Οδηγισμού Ραφήνας και που έγινε το Σαββατοκύριακο στο Οχυρό.
Ο Σύλλογος συμμετείχε με προβολή του ντοκιμαντερ που ετοίμασε για τη διάσωση του Μεγάλου Ρέματος Ραφήνας καθώς και με έκθεση φωτογραφίας με θέμα “Μεγάλο Ρέμα-Μαρίκες-Ασκηταριό-Παλιά Ραφήνα” και δέχθηκε πολύ θετικά σχόλια από το κοινό.
Ευχαριστούμε τα μέλη και τους φίλους του Συλλόγου που συνέδραμαν στην όλη προσπάθεια καθώς και τους διοργανωτές που για άλλη μια φορά οργάνωσαν ένα πετυχημένο φεστιβάλ και στάθηκαν δίπλα μας σε κάθε δυσκολία!