Σαββατοκύριακο και οι κλήσεις έπεφταν βροχή στην Ραφήνα! Ειδικά στους κεντρικούς δρόμους γύρω από την πλατεία αλλά και στα στενά όπου απαγορεύεται η στάθμευση όλα σχεδόν τα αυτοκίνητα είχαν τα γνωστά χαρτάκια στο παρμπρίζ (βλέπε φωτό).
Βέβαια από την άλλη υπάρχουν ακόμα οδηγοί που παρατάνε τα αυτοκίνητά τους στους κεντρικούς δρόμους της πόλης και φεύγουν με το καράβι για κάποιο νησί.
Μέχρι και κουκούλα βάζουν για να μην χτυπάει ο ήλιος το παρμπρίζ και τους κάνει ζημιά.
Δεν αλλάζει ο άνθρωπος… Τι να λέμε τώρα.