«Το Σεπτέμβριο θα είμαστε στην καινούρια μας στέγη, όπως μας έχετε υποσχεθεί; Δεν το αξίζουμε;»… Αυτό το ερώτημα απευθύνουν τα χρυσά κορίτσια του Παλαιστικού Συλλόγου και περιμένουν μια απάντηση από τους αρμοδίους!
Ως γνωστόν για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η ομάδα της Ρυθμικής του Παλαιστικού Ραφήνας- Πικερμίου πήρε το χρυσό μετάλλιο, όμως το πρόβλημα της στέγης δεν λέει να βρει λύση και οι αθλήτριες του Συλλόγου έθεσαν τα ερωτήματα προς τους υπευθύνους:
«Το Σεπτέμβριο θα είμαστε στην καινούρια μας στέγη, όπως μας έχετε υποσχεθεί; Δεν το αξίζουμε; Δεν αξίζουν και οι μικρότερες συναθλήτριες μας έναν πιο αξιοπρεπή χώρο προπόνησης για να συνεχίσουν τα παιδιά της Ραφήνας και του Πικερμίου να στέφονται με το Χρυσό; Σας ευχαριστούμε όλους!!!!!».
Λέτε να πάρουν απάντηση; Μήπως οι κύριοι του Δήμου οφείλουν μια εξήγηση σ αυτά τα παιδιά;
Ο Δήμαρχος έχει επανειλημμένα δείξει τις ευαισθησίες του στα θέματα που αφορούν τα παιδιά και δη σε θέματα αθλητισμού.
Αν μη τι άλλο οι αθλήτριες δικαιούνται μιας απάντησης…