Μια απρόσμενη έκπληξη περίμενε τον Χρυσό Καμίνη σήμερα στο γήπεδο της Ραφήνας. Εκεί που είχαν στηθεί τα πηγαδάκια εν αναμονή της ολοκλήρωσης της διαδικασίας για την ψηφοφορία νέου διοικητικού συμβουλίου στην Τριγλία.
Πάνω στην συζήτηση περί ποδοσφαίρου, εκλογικής διαδικασίας και άλλων θεμάτων έσκασε μύτη ο Στράτος Σβάρνας κρατώντας στα χέρια του ένα τσαντάκι, όπου όμως μέσα σ αυτό είχε το καλύτερο δώρο που μπορούσε να κάνει ο παίκτης της ΑΕΚ στον Χρυσό.
Μετά τις αρχικές χαιρετούρες του πρώην ποδοσφαιριστή της Τριγλίας με όλους τους γνωστούς που συνάντησε στο γήπεδο, λογικό αφού μέχρι πέρσι ανήκε στο δυναμικό της ομάδας της Ραφήνας, πήγε στον Χρυσό αγκαλιάστηκαν, και του έδωσε το δωράκι του λέγοντάς του «στο είχα υποσχεθεί».
Αρχικά δεν κατάλαβε ο Χρυσός τι είχε μέσα, περί τίνος πρόκειται, όταν όμως τον παρότρυναν οι υπόλοιποι, το άνοιξε κι έπαθε την πλάκα του. Η κιτρινόμαυρη φανέλα της ΑΕΚάρας (του), με το Νο 15 στην πλάτη και το όνομα του Στράτου Σβάρνα φυσικά. Τέτοια ήταν η χαρά του, που δεν άφηνε κανένα να την ακουμπήσει!
Βέβαια για χάρη του irafina.gr ο Χρυσός όλο καμάρι φωτογραφήθηκε με την φανέλα του αγαπημένου του ποδοσφαιριστή!
Ευχαριστούμε Χρυσέ…