Συνεχίζονται με αμείωτο ρυθμό οι προπονήσεις της Θύελλας στο γήπεδο της Ραφήνας. Ο προπονητής των Λιγνιτωρύχων έχει καταστρώσει τα πλάνα του για την νέα χρονιά και η προσπάθεια που καταβάλλει είναι να παντρέψει τους παλιούς με τους νέους.
Φέτος η ομάδα θα στηριχτεί πολύ στους νεαρούς ποδοσφαιριστές που είτε προωθήθηκαν από την εφηβική στην πρώτη ομάδα, είτε ανήκουν από πέρσι στην αντρική ομάδα και φέτος θα τους δοθεί περισσότερος χρόνος συμμετοχής.