Από τις εννέα η ώρα το πρωί άνοιξαν οι κάλπες (και στη Ραφήνα) του ΠΑΣΟΚ για την εκλογή του νέου προέδρου που θα διαδεχθεί τον Ευάγγελο Βενιζέλο στην αρχηγία του κόμματος.
Κάλπες στήθηκαν όπως σας είχαμε έγκαιρα ενημερώσει στη Δημοτική Βιβλιοθήκη της Ραφήνας (Τριγλίας και Αθηνών) όπου οι φίλοι και τα μέλη του κινήματος στην περιοχή μας καλούνται να προσέλθουν για να ψηφίσουν τον νέο πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ.
Η ψηφοφορία στη Ραφήνα διεξάγεται κανονικά χωρίς προβλήματα και μέχρι στιγμής σύμφωνα με τα λεγόμενα της τοπικής οργάνωσης του ΠΑΣΟΚ η προσέλευση είναι ικανοποιητική και εκτιμούν ότι θα ξεπεράσει τις προσδοκίες τους.
Θυμίζουμε ότι οι κάλπες κλείνουν στις 19.00 ενώ υποψήφιοι για την θέση του πρόεδρου του ΠΑΣΟΚ, είναι ο Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος, η Φώφη Γεννηματά και ο Ανδρέας Λοβέρδος.