Πότε τα είπαν, πότε τα συμφώνησαν και πότε βγαίνουν για περιπολία κανείς δεν κατάλαβε! Από αύριο Παρασκευή 10 Ιουλίου μην παραξενευτείτε αν δείτε στους δρόμους υπαλλήλους του Δήμου να μοιράζουν κλήσεις για παρκάρισμα…
Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή. Μετά από παρέμβαση της Δημοτικής Αρχής στον αναπληρωτή υπ. Δημοσίας Τάξεως Γιάννη Πανούση, από αύριο κιόλας ξεκινούν οι πεζές περιπολίες αστυνομικών στη Ραφήνα.
Συνάμα μπαίνει σε ισχύ ο μηχανισμός Συστήματος Ελεγχόμενης Στάθμευσης, που σημαίνει ότι οι οδηγοί πλέον που θα παρκάρουν παράνομα, δεν θα αποφεύγουν και τις κλήσεις..