Σήμερα Κυριακή 17 Μαΐου πιστοί στο καθιερωμένοι ραντεβού τους στο χώρο της άλσους της πλατείας στην οδό Αχαιών, έβαλαν τα εαρινά τους για την γιορτή της Άνοιξης.
Από νωρίς έχει συγκεντρωθεί ο κόσμος και το γιορτάζει ως είθισται. Ο σύλλογος “Ερίκεια” πάντα παρών σ αυτή τη γιορτή κάθε Μάη, αλλά και πολλοί κάτοικοι του Ντραφιού, του Πικερμίου και όχι μόνο συμμετέχουν κάθε χρόνο.
Υπάρχει μουσική, φαγητό, παιχνίδια για τους μικρούς αλλά και για τους μεγάλους και κυρίως με διάθεση να απολαύσουμε την άνοιξη .