Μετά από δύο ημέρες φόβου για τους λουόμενους από τις τσούχτρες που τσίμπαγαν όποιον έβρισκαν μπροστά τους, σήμερα η θάλασσα στο Κόκκινο Λιμανάκι είναι καθαρή.
Όσοι μπαίνουν βέβαια είναι προσεκτικοί μετά το δυσάρεστο για πολλούς Σαββατοκύριακο, αλλά όσο περνά η ώρα και βλέπουν πεντακάθαρη τη θάλασσα χαλαρώνουν και απολαμβάνουν το μπάνιο τους.
Ας ελπίσουμε ότι οι τσούχτρες δεν θα επισκεφτούν ξανά το Κόκκινο Λιμανάκι ή δεν θα τις “οδηγήσει¨ ο δυνατός βοριάς.