Πάντα η Καλάδα είχε την δική της χάρη. Πιο ερημικά, πιο απότομα, πιο βαθιά τα νερά, γοήτευε και γοητεύει όσους αρέσκονται στα μακροβούτια και στις δύσβατες ακρογιαλιές.
Κάπως έτσι με την παρέα μου την δεκαετία των 70s και αρχές των 80s ανακαλύψαμε αυτό που λέγεται Καλάδα.
Δεν ήμασταν οι πρώτοι βεβαίως βεβαίως, ούτε και οι τελευταίοι. Όμως ακόμα και αυτές οι φωτογραφίες πέρα από πρόσωπα γνωστά και πολυαγαπημένα, απεικονίζουν την άγρια ομορφιά, και την ανεμελιά των νεανικών και εφηβικών χρόνων.
Χωρίς κινητά, mp4, ipad, selfies αλλά με καλαμπούρια, πλάκες και παρέες. Τι καλύτερο!
Αφιερωμένο λοιπόν στην παλιοπαρέα. Έτσι να θυμόμαστε και λίγο τα παλιά…
{module baggelis_kalada}