Από το πρωί (γύρω στις 09.30) η Κίνηση για την Προστασία και Ανάδειξη του Μεγάλου Ρέματος Ραφήνας έχει ξεκινήσει τον καθαρισμό του Μεγάλου Ρέματος Ραφήνας.
Από την εκβολή όπου ήταν το ραντεβού της εκκίνησης, έως τη γέφυρα του νεκροταφείου.
Η κίνηση αυτή γίνεται για να ομορφύνει ο τόπος μας και να προστατέψουμε την πανίδα της εκβολής από τις καταστροφικές συνέπειες που υφίστανται από τους ρύπους και τις πλαστικές σακούλες.
Posted by irafina.gr on Tuesday, December 1, 2015