Παρά τον δυνατό αέρα και τις κόντρα συνθήκες, έγινε χθες βράδυ Κυριακής η συναυλία της Φιλαρμονικής υπό τη Διεύθυνση πάντα του μαέστρου μας Γιώργου Καλούδη στην κεντρική πλατεία της Ραφήνας.
Το πρόγραμμα είχε απ’ όλα. Ωραίες μελωδίες, από το ελληνικό και ξένο ρεπερτόριο ενθουσίασαν το κοινό το οποίο ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα του Γιώργου Δουβίτσα και του ΔΟΠΑΠ και παρακολούθησε την όμορφη αυτή εκδήλωση.συμμετέχοντας πότε σιγοτραγουδώντας και πότε χειροκροτώντας στο τέλος των κομματιών.
Για άλλη μια φορά την ορχήστρα διηύθυνε ο άριστος μαέστρος Γιώργος Καλούδης, η “ψυχή” της Δημοτικής Φιλαρμονικής Ραφήνας.
Μια μελωδική βραδιά που καλό ήταν να επαναληφθεί, τώρα τους καλοκαιρινούς μήνες που ο κόσμος γεμίζει τις πλατείες της Ραφήνας κι έχει ανάγκη από καλή μουσική και ωραίες εκδηλώσεις.