Ότι οι υπάλληλοι του Δήμου κάνουν υπερωρίες και δουλεύουν μέχρι αργά ο γνωρίζαμε. Ειδικά τα τελευταία χρόνια, όπου υπάρχει έλλειψη προσωπικού. Αλλά ότι εργάζονται και μετά τα μεσάνυχτα δεν το ξέραμε κι όρκο δεν παίρνουμε.
Τυχαία διαπιστώσαμε κι αυτό λόγω του δυνατού θορύβου που έκανε, ένα φορτηγό να βάζει (ή να βγάζει) κάτι σωλήνες από τον χώρο που βρίσκεται απέναντι από το Δημοτικό σχολείο, εκεί που βρίσκεται η αποθήκη, κάποια φορτηγά αλλά και υλικά που χρησιμοποιούν οι υπάλληλοι του Δήμου.
Κοιτάμε το ρολόι και τι να δούμε: μεσάνυχτα και κάτι, συγκεκριμένα 00.25 νταν.
Και μόλις τελειώνουν την δουλειά κάνει όπισθεν το φορτηγό και πάει ανάποδα στο απαγορευτικό προς τον κεντρικό δρόμο!