Δεν πέρασαν λίγα 24ωρα από την συζήτηση που έγινε στο Δημοτικό Συμβούλιο Ραφήνας-Πικερμίου για το που βρίσκεται το θέμα του πάρκινγκ στην οδό Χρ. Μάντικα και τι γίνεται με τους υπαλλήλους του Δήμου που θα μοιράζουν κλήσεις σε παράνομα παρκαρισμένα αυτοκίνητα….
Κάποιοι εξακολουθούν να βάζουν τα αυτοκίνητά τους σε σημεία που πάνω απ όλα κινδυνεύουν τα ίδια τα οχήματα και μετά να δεχθούν κλήσεις και να πληρώσουν πολύ μεγαλύτερα ποσά από το πάρκινγκ. Η εικόνα στην Ευβοϊκού είναι ίδια σε καθημερινή βάση.
Παρά το γεγονός ότι ο Δήμος έχει βάλει σήμανση και έχει κλείσει το μέρος εκεί, εντούτοις υπάρχουν οδηγοί που βρίσκουν την εύκολη λύση και καβαλάνε τα αυτοκίνητά τους, χωρίς να τους ενδιαφέρει αν είναι νόμιμοι ή όχι.
Εννοείται ότι τα Σαββατοκύριακα τα αυτοκίνητα που παρκάρουν σ’ αυτό το μέρος αυξάνονται και πληθύνονται.
Για καλή τους τύχη δεν έχει βουτήξει κανένα στο Ρέμα!!!