Άλλη μία σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της με τα τμήματα των παραδοσιακών χορών να δίνουν την ψυχή τους στην γιορτή του Κλήδονα, που έκλεισε φέτος 15 χρόνια συνεχούς αναβίωσης.
Πολλοί από τους χορευτές μας για πρώτη φορά πήραν μέρος σε αυτή την προσπάθεια διάδοσης της παρακαταθήκης των προγόνων μας, έτσι όπως μαθαίνουμε και προσπαθούμε να μεταλαμπαδεύουμε σε όσους μαθητές έρχονται στον σύλλογό μας.
Άλλοι πάλι με το ίδιο πάθος τόσα χρόνια μας απέδειξαν οτι η αγάπη για το χορό δεν έχει τέλος και η ωριμότητα τον κάνει ακόμα πιο δυνατό, πράγμα που φαίνεται στα χαμόγελα τους. Όλοι μαζί σαν μια μεγάλη παρέα δώσαμε ένα δυνατό μήνυμα ότι τον Πολιτισμό μας σε αντίθεση με τα χρήματά μας, δεν μπορεί να τον πάρει κανείς!
Ευχαριστούμε θερμά τους χορηγούς μας και όσους φίλους ήρθαν και μας ζέσταναν με το χειροκρότημα τους.
Ευχαριστούμε τον ΔΟΠΑΠ, και την τοπική αυτοδιοίκηση και ευχόμαστε να είναι πάντα παρόντες στις προσπάθειές μας γιατί και ο Πολιτισμός (όπως και ο αθλητισμός) θέλει υποστήριξη και φίλους.
Από τον Σεπτέμβρη σας περιμένουμε όλους για νέα ταξίδια σε άλλα χοροστάσια με το ίδιο πάθος και ενθουσιασμό.
Για το ΔΣ,
Αλέξανδρος.Καφφέζας