Τα έργα επισκευής και συντήρησης του 1ου και 4ου Δημοτικού σχολείου έχουν ξεκινήσει εδώ και αρκετές μέρες και τότε σας είχαμε ενημερώσει σχετικά. Αυτές τις μέρες οι εργασίες συνεχίζονται με γοργούς ρυθμούς και στα δύο κτίρια αυτή τη φορά.
Το Δημοτικό Συμβούλιο Ραφήνας-Πικερμίου είχε πάρει την απόφαση και είχε εγκριθεί η έναρξη των διαδικασιών για «Επισκευή – συντήρηση σχολείων» για το έτος 2015″.
Μάλιστα όπως είχε τονισθεί το 1ο δημοτικό είναι το παλαιότερο σχολείο και ανήκει σε άλλο έργο μιας και απαιτεί τις περισσότερες επεμβάσεις για να μπορεί να είναι λειτουργικό για τα επόμενα πολλά χρόνια.
Εμείς διαπιστώσαμε πως και εκεί γίνονται εργασίες.