Σε μια εβδομάδα ακριβώς, την Πέμπτη 2 Ιουλίου αρχίζουν οι ψεκασμοί για την καταπολέμηση των κουνουπιών.
Συγκεκριμένα μάθαμε, ότι ο ανάδοχος για την εφαρμογή του προγράμματος καταπολέμησης κουνουπιών για λογαριασμό της Διεύθυνσης Υγειονομικού Ελέγχου & Περιβαλλοντικής Υγιεινής της Περιφερειακής Ενότητας Ανατολικής Αττικής, θα διενεργήσει επίγειους ψεκασμούς στη Ραφήνα.
Ενημέρωση θα υπάρχει από το τμήμα πολιτικής προστασίας του δήμου Ραφήνας -Πικερμίου.