Φωτιά είχε ξεσπάσει το πρωί στο Πικέρμι με αποτέλεσμα να καούν τρία στρέμματα. Συγκεκριμένα στις 07.50 ειδοποιήθηκε η Πολιτική Προστασία ότι έπιασε φωτιά στο ρέμα πίσω από το ξενοδοχείο “Πικέρμι”.
Αμέσως κινητοποιήθηκε η Πυροσβεστική, έφυγαν οχήματα από την Ραφήνα και από την μονάδα που ανήκει στην περιοχή μας και μέσα σε μισή ώρα η φωτιά είχε σβηστεί. Κάηκαν τρία στρέμματα, ευτυχώς όμως δεν επεκτάθηκε.