Ένα θέμα που αφορά τους επαγγελματίες στη Ραφήνα οι οποίοι νοικιάζουν κοινόχρηστο χώρο και είχαν μπει σε ρύθμιση για την καταβολή του ποσού αλλά δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν συζητήθηκε στο χθεσινό δ.σ του δήμου Ραφήνας – Πικερμίου.
Μιλώντας στο irafina.gr ο δημοτικός σύμβουλος Χαράλαμπος Ζαφειρόπουλος δήλωσε «Κάνουμε ενοποίηση των δόσεων που δεν έχουν καταβληθεί εξ΄ αιτίας των capital control και δίνουμε την δυνατότητα στους επαγγελματίες να πληρώσουν αυτό το ποσό σε μία δόση ώστε να μπορέσουν να μη χάσουν την ρύθμιση με αποτέλεσμα να τους επιβληθούν πρόστιμα και να ανακαλέσουμε την άδεια.»