Δύο πολύ δυνατά φιλικά παιχνίδια θα δώσει τον Σεπτέμβριο το Λαύριο DHI, το οποίο ενημέρωσε για την… υποδοχή των ΤΣΣΚΑ Μόσχας και Ούνικς Καζάν.
Οι “κυανοκίτρινοι” θα δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους απέναντι στις δύο μεγάλες ρωσικές ομάδες, στο “τιμόνι” των οποίων βρίσκονται οι Δημήτρης Ιτούδης και Δημήτρης Πρίφτης.
Το παιχνίδι με την πρώτη θα είναι ανοιχτό για το φίλαθλο κοινό, ενώ αυτό με τους “πράσινους” θα έχει προπονητικό χαρακτήρα -και θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών. Πριν από αυτά, το Λαύριο DHI θα αντιμετωπίσει τον Προμηθέα Πατρών.
Η σχετική ενημέρωση αναφέρει:
“Φιλικοί αγώνες με “άρωμα” EuroLeague για το Λαύριο! ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Τρίτη 19/09), Unics Kazan (Κυριακή 17/09 – κεκλεισμένων των θυρών), ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Πατρών (Παρασκευή 15/09): τρία δυνατά φιλικά στο πλαίσιο της προετοιμασίας του Λαυρίου εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου”.