Με ανάρτηση του στον προσωπικό του λογαριασμό, ο δημοτικός σύμβουλος Σπάτων – Αρτέμιδος Παναγιώτης Λάμπρου, διαψεύδει τις φήμες ότι προσβλήθηκε από κορονοϊό
Αναλυτικά ο κ. Λάμπρου αναφέρει:
Από νωρίς το πρωί έχω δεχτεί πολλά τηλεφωνήματα και μηνύματα που με ρωτούσαν αν είμαι καλά στην υγεία μου και αν έχω κολλήσει κορονοιό.Υποχρεώνομαι να βγω και να διαψεύσω αυτές τις ΦΗΜΕΣ.
Αυτοί που διαδίδουν τέτοια ψευδή γεγονότα για οποιονδήποτε (στην συγκεκριμένη περίπτωση για εμένα) σε ένα τόσο ευαίσθητο θέμα δεν καταλαβαίνουν το πόσο κακό κάνουν και τι πανικό προκαλούν στους συμπολίτες μας.Για εμένα είναι άνθρωποι ανεγκέφαλοι και επικίνδυνοι.
Μέχρι αυτή τη στιγμή που γράφω αυτό το κείμενο είμαι μια χαρά στην υγεία μου χωρίς κανένα απολύτως σύμπτωμα.Φυσικά ο χώρος που εργάζομαι ΕΚΑΒ είναι επικίνδυνος αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι όσοι εργάζονται στον τομέα υγείας θα αρρωστήσουν όλοι από κορονοιό.
Να είστε σίγουροι ότι αν είχα την παραμικρή υποψία ότι έχω ασθενήσει από κορονοιό αμέσως θα το είχα ανακοινώσει για ευνόητους λόγους.
Δεν παίζουμε με την δημόσια υγεία,δεν φοβόμαστε να το δηλώσουμε εφόσον αρρωστήστουμε για να βοηθήσουμε τους ανθρώπους που έχουμε έρθει σε επαφή.