Η γνωστή ηθοποιός Μίρκα Καλατζοπούλου που ξεκίνησε την καριέρα της στην υποκριτική από μικρή και είχε θεωρηθεί από τα πιο ταλαντούχα παιδιά στον ελληνικό κινηματογράφο, νόσησε από κορονοϊό.
Την αποκάλυψη έκανε η ίδια μέσα από τον προσωπικό της λογαριασμό στο facebook γράφοντας:
“Αγαπημένοι μου φίλοι! Οι φωτογραφίες του Πάσχα που σας έστειλα με βρήκαν πρώτη φορά έξω στο κήπο,ύστερα από 35 μέρες μέσα,έχοντας αγκαλιά τον κοροναίο.
Τώρα είμαι πολύ καλύτερα….σχεδόν ΤΕΛΟΣ! Είδατε στο πρόσωπό μου την ταλαιπωρία που πέρασα.Σας αγαπώ πολύ κι ευχαριστώ πολύ που με αγαπάτε!!Να έχετε Υγεία και να προσέχετε.”