Μάλλον από μικρός τό είχε απωθημένο ο ραφηνιώτης Διονύσης Κωστής, ο καλλιτέχνης που πήρε μέρος στο “The Voice” και άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις από την ομάδα της Δέσποινας Βανδή. Σήμερα αποφάσισε να γίνει τυροκόμος και από το πρωί ασχολείται να φτιάξει τυρί.
Είναι δε τόση η χαρά του που ανέβασε φωτό στο fb με λεζάντες τύπου “τυροκόμος εν δράσει χαχα” και άλλα διασκεδαστικά!
Ο Διονύσης όχι μόνο το διασκέδασε αλλά το πήρε πολύ ζεστά αφού ακολούθησε όλη τη διαδικασία κατά γράμμα. Δίχως να ξεφύγει από τη συνταγή. Και συνεχώς μας ενημερώνει:
Από νωρίς με… Και το γάλα ζεσταίνεται…..ξεκίνησε η διαδικασία παραγωγής τυριού. Μέχρι το πιο πρόσφατο… Τυρί στη ΤΣΑΝΤΙΛΑ στραγγιζουμεεε!!!