Ένα ακόμη θεατρικό πολιτιστικό καλοκαίρι ξεκινά στον δήμο μας, ένα καλλιτεχνικό θεσμό που δημιουργήσαμε μαζί: η κάθε Δημοτική Αρχή, οι δημότες αλλά και οι επισκέπτες.
Ήταν και είναι στις προθέσεις μας να αναβαθμίσουμε τις καλοκαιρινές μας εκδηλώσεις, ώστε να τις παρακολουθήσετε με ιδιαίτερο ενδιαφέρον καθώς επιλέξαμε με προσοχή και αγάπη με στόχο να εμπλουτίζεται το περιεχόμενο τους και να πλαταίνουν οι αναζητήσεις τους.
Ο Δήμος και ο ΔΟΠΑΠ (Οργανισμός Πολιτισμού Αθλητισμού & Περιβάλλοντος) σας προσκαλούν και φέτος το καλοκαίρι σε ένα πλούσιο πρόγραμμα θεατρικών παραστάσεων και μουσικών διαδρομών, από πλευράς ρεπερτορίου και θιάσων, που ξεκινούν στο τέλος Ιουνίου και ολοκληρώνονται στο τέλος Αυγούστου.
Καταξιωμένοι καλλιτέχνες αλλά και ερασιτεχνικές θεατρικές ομάδες συλλόγων, με σύγχρονες θεατρικές παραστάσεις για μικρούς και μεγάλους, υπόσχονται να γεμίσουν με όμορφες στιγμές τις καλοκαιρινές μας βραδιές.
Ο Δήμαρχος Ραφήνας Πικερμίου
Βασίλης Πιστικίδης
Το πρόγραμμα των εκδηλώσεων έχει ως εξής: