Σιγά σιγά καθιερώνεται και στην περιοχή μας, η… συνήθεια των τελευταίων ημερών: οι πληρωμές να γίνονται μόνο με μετρητά!
Επειδή υπάρχει αυτή η δυσκολία στα μετρητά και όλοι πλέον προσπαθούν να πληρώσουν με πιστωτικές κάρτες, κάποιες επιχειρήσεις στη Ραφήνα, δέχονται μόνο μετρητά για να εξυπηρετήσουν, ενώ κάποιες άλλες προκειμένου να αποφύγουν αυτή την διαδικασία της πληρωμής με πλαστικό χρήμα, έκλεισαν το μαγαζί και θα ξανανοίξουν μάλλον μαζί με τις τράπεζες!
Καλό είναι να παραμείνουμε ψύχραιμοι και να μην υπάρχει πανικός. Αν το καταλάβουμε θάναι καλύτερα…