Όπως δήλωσε αποκλειστικά στο irafina.gr o Εντεταλμένος Περιφερειακός Σύμβουλος σε θέματα Αθλητισμού, Σπύρος Πάντζας, για τη νέα στρατηγική της Περιφέρειας Αττικής στα θέματα ανάπτυξης του αθλητισμού, θα δοθούν…
1.050.000 ευρώ για την α΄ και β΄ φάση της κατασκευής νέου γηπέδου Ραφήνας και 350.000 ευρώ για την ανακατασκευή του συνθετικού τάπητος του γηπέδου Ραφήνας “Π.Σκούφος”.
Όπως θα διαβάσετε σχετικά σε άλλο άρθρο μας (εδώ) η στρατηγική αυτή, στηρίζεται σε τέσσερις πυλώνες: τις αθλητικές υποδομές, τα προγράμματα άθλησης και άσκησης για όλους, τα αθλητικά σωματεία και τέλος τον αθλητικό τουρισμό.
Σε ερώτησή μας στον κ. Πάντζα, αν θα υπάρξει και συνέχεια στην σχεδιασμό για την πόλη μας, μας απάντησε “ναι, θα υπάρξει και συνέχεια, γι αυτό να είσαστε σίγουροι”.