Έβαλε μπρος τις μηχανές η διοίκηση της Θύελλας και εκεί που μέχρι σήμερα είχαμε μόνο αποχωρήσεις, χθες μάθαμε (από ανεπίσημη πηγή ή μήπως επίσημη;) ότι με τη μία, τρεις παίκτες ανανέωσαν τα συμβόλαιά τους με τους Λιγνιτωρύχους.
Πρόκειται για τους Μανουσάκη, Τασσόπουλο και Χαρακτίδη.
Σαφέστατα θα υπάρξει και συνέχεια και μάλιστα οσονούπω.
Οι τρεις παίκτες ήταν από τις βασικές μονάδες της περσινής επιτυχημένης πορείας της Θύελλας και πρόθεση της διοίκησης ήταν να παραμείνουν στο δυναμικό της ομάδας. Κάτι το οποίο επετεύχθη, κάνοντας έτσι χαρούμενες και τις δύο πλευρές. Και την ομάδα και τους ποδοσφαιριστές.