Φιλική νίκη για Τριγλία, 1-0 τον Βύζαντα (φωτό)

Φιλική νίκη επί του Βύζαντα Μεγάρων με σκορ 1-0, πανηγύρισε την Τετάρτη (25/8) η Τριγλία Ραφήνας σε αναμέτρηση στο Δημοτικό Γήπεδο Ραφήνας.

Η Τριγλία ήταν καλύτερη απέναντι στους Μεγαρείς και πήρε τη νίκη χάρις σε τέρμα του Βασίλη Βίλα στο 60′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 68′ η ομάδα του Γιώργου Παπακωστούή είχε δοκάρι σε δυνατό σουτ του Παπαδιονυσίου.

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες που αγωνίστηκαν ήταν οι: Σύρακας, Τζίτζης, Μεϊμάρογλου, Νταής, Παπαδιονυσίου, Τσούκας Ι. παίκτης υπό δοκιμή, Βίλα Ζαφειρόπουλος, Παπάζογλου, Τσούκας Κ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Δελαπόρτας, Πετράκης, Χατζόπουλος, Αυγερινός, Κονταρίνης.

Μελανό σημείο του αγώνα ο τραυματισμός του Βασίλη Βίλα στον οποίο η Τριγλία, όπως φυσικά και το irafina.gr ευχόμαστε ολόθερμα να πάνε όλα καλά.

Επόμενος φιλικός αγώνας για την Τριγλία το Σάββατο 28 Αυγούστου στις 18:00 με την Ανθούπολη στο Δημοτικό Γήπεδο Ραφήνας.