Ο Εξωραϊστικός και πολιτιστικός σύλλογος Καλλιτεχνούπολης καλεί τους κατοίκους της περιοχής να συμμετέχουν στις βάρδιες πυρασφάλειας. Συγκεκριμένα η ανακοίνωση αναφέρει:
Σας ενημερώνουμε ότι η λειτουργία του πυροφυλακίου ξεκινάει την 1η Ιουνίου κάθε χρόνο. Όποιος κάτοικος μπορεί να διαθέσει εθελοντικά λίγο χρόνο πρωί ή απόγευμα (ακόμη και ένα δίωρο την εβδομάδα) για βάρδιες στο πυροφυλάκιο, πρέπει να γνωρίζει ότι συμβάλλει καθοριστικά στην προστασία της περιοχής μας.
Το πυροφυλάκιο βρίσκεται σε καίριο σημείο στο βόρειο τμήμα της Καλλιτεχνούπολης πίσω από την δεξαμενή νερού και επιβλέπει τις περιοχές Ν. Βουτζά, Μάτι, Ραφήνα, Αρτέμιδα, Σπάτα, Πικέρμι.
Για δηλώσεις συμμετοχής επικοινωνείστε
με τον κ. Ρήγαστο τηλέφωνο 6942 019062
ή με την κα Ειρήνη Σαρηκώστα στο τηλέφωνο 6972 639232
OΛΟΙ ΜΑΖΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ!