Και ξαφνικά χθες το βράδυ ως δια μαγείας (;) εξαφανίστηκαν οι κώνοι, τα κάγκελα και τα… εμπόδια από την οδό Έλλης Αλεξίου και άνοιξε ο δρόμος για τα αυτοκίνητα. Δεν μας πιστεύετε; Έχουμε και φωτογραφίας να σας δείξουμε…
Κυριακή βράδυ περνούσαμε τυχαία από τον συγκεκριμένο δρόμο και τα σημεία όπου υπήρχαν τα απαγορευτικά και οι μπάρες, εκεί δηλαδή που είναι η είσοδος του super market Lidl αλλά και η είσοδος του νέου Πνευματικού Πολιτιστικού Κέντρου και δεν πιστεύαμε στα μάτια μας.
Πριν λίγες ώρες μέσα από το irafina.gr σας είχαμε επισημάνει για την ταλαιπωρία των οδηγών (εδώ).
Η Ευβοϊκού είχε γίνει πλέον μονόδρομος, για όποιον ήθελε να στρίψει προς την Αραφηνίδων Άλων και τα εμπόδια υπήρχαν δίχως να γίνονται έργα.
Τώρα το μόνο που έχει μείνει είναι οι μεγάλοι κάδοι που είναι για τα μπάζα.
Έχουν απομακρυνθεί και τα κάγκελα που είχαν τοποθετηθεί στον δρόμο και από τις δύο πλευρές.
Στη φωτογραφία μάλιστα φαίνεται ότι έχουν βγει και είναι πεταμένα στο πεζοδρόμιο.
Προφανώς κάποιο «αόρατο» χέρι έδρασε και άνοιξε ο δρόμος.
Όπως και νάχει το αποτέλεσμα είναι ένα: η ‘Ελλης Αλεξίου πλέον άνοιξε για τους οδηγούς και τους κατοίκους που θέλουν να κάνουν τις δουλειές τους ή να ψωνίσουν στα γύρω μαγαζιά.