Ένα απίστευτο ερώτημα απεύθυνε νεοφερμένος στην περιοχή κάτοικος, για το πως μπορούν οι πεζοί να διασχίσουν με ασφάλεια την Λεωφόρο Αρτέμιδος και όπως ήταν λογικό τα σχόλια έπεσαν “βροχή”
Γράφει λοιπόν σε ανάρτηση του:
“Καλησπέρα σας…πρόσφατα μετακομίσαμε στην Αρτεμιδα…Ήθελα να κάνω μια ερώτηση…
Με ποιο τρόπο μπορουμε να περάσουμε την Λεωφόρο Αρτέμιδος εμείς οι πεζοί;;;Ενώ σε βλέπουν οι οδηγοί έγκυο με την κοιλιά στο στόμα με ένα παιδι στο ένα χέρι και με ψώνια στο άλλο δεν κάνει τον κόπο κανένας να σταματήσει
Σήμερα έκανα νόημα σε τρεις οδηγούς να κόψουν να περάσουμε γιατί περιμέναμε δέκα λεπτά και κανένας δεν σταμάτησε…”