Ένα μεγάλο αθλητικό γεγονός ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία στο κλειστο της Ραφήνας. Συμμετείχαν 4 ομάδες, με αθλητές κορυφαίου επιπέδου, ενώ τους γώνες παρακολούθησαν πάνω από 1.000 θεατές.
Το τουρνουά Rising Stars Εθνική Ασφαλιστική που δίνει χώρο και χρόνο στην επόμενη γενιά του ελληνικού Μπάσκετ διοργανώθηκε με απόλυτη επιτυχία από την Hellenic BasketBall Federation υπό την αιγίδα του Δήμος Ραφήνας – Πικερμίου το τριήμερο 28 – 30 Οκτωβρίου στο Κλειστό Γυμναστήριο Ραφηνας.
Μια ομάδα επιλέκτων Νότου, ο Ολυμπιακός, ο Παναθηναϊκός και το Περιστέρι με δυνατές αναμετρήσεις έδωσαν πλούσιο θέαμα σε μικρούς και μεγάλους που γέμισαν το γήπεδο και τις τρεις ημέρες του τουρνουά!
“Δεσμευόμαστε ότι θα φέρουμε και άλλες μεγάλες διοργανώσεις αθλητισμού στον Δήμο μας! Συνεχίζουμε!” δήλωσε ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Παναγιώτης Γαβριήλ.