Τον Άρη Πετρούπολης αντιμετωπίζει εκτός έδρας η Θύελλα Ραφήνας, σήμερα Κυριακή (11/12) και ώρα 15:00, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.
Οι «λιγνιτωρύχοι» έχουν ως στόχο ένα θετικό αποτέλεσμα, έπειτα από τη νίκη (1-0) κόντρα στην Αγία Παρασκευή την προηγούμενη αγωνιστική, με την προετοιμασία του αγώνα να ολοκληρώνεται το πρωί του Σαββάτου (10/12), με προπόνηση στο γήπεδο της Ραφήνας.
Σύμφωνα με το thiellafc.gr, έπειτα από το τέλος της προπόνησης, ο προπονητής της ομάδας, Νίκος Μεσολόγγης γνωστοποίησε τους ποδοσφαιριστές που θα βρεθούν στην Πετρούπολη για το ματς με τον νεοφώτιστο Άρη, όπου μετράει 5 βαθμούς στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές.
Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε από την ΚΕΔ/ΕΠΟ ο Κωνσταντίνος Καλυβιανάκης (Ρεθύμνου), με βοηθούς την Δήμητρα Τσαγάνου (Δυτικής Αττικής) και τον Σωτήρη Παπαδάμ (Πειραιά). Παρατηρητής θα είναι ο Ιωάννης Νάσκος (Αργολίδας).
Χθες Σάββατο με νίκες συνέχισαν την πορεία τους στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Μαρκό και Πόρος.
Η ομάδα της Ανατολικής Αττικής δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα και επικράτησε 2-0 στην έδρα της του ΑΟΑΝ.
Στο άλλο παιχνίδι της χθεσινής ημέρας, ο Πόρος, αν και δυσκολεύτηκε, εν τέλει πήρε τους τρεις βαθμούς, καθώς επιβλήθηκε με 2-1 του Αλμυρού Γαζίου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 6ης Αγωνιστικής
5ος όμιλος
Μαρκό-Άγιος Νικόλαος 2-0
Πόρος-Αλμυρός Γαζίου 2-1
ΑΕ Μοσχάτου-Εθνικός
Αγία Παρασκευή-Άγιος Ιερόθεος
Άρης Πετρούπολης-Θύελλα Ραφήνας
Γιούχτας-Φωστήρας
Κερατσίνι-ΑΟ Τυμπακίου