Το ΛΕΡ σας προσκαλεί την Κυριακή, 7 Απριλίου, 2024, στην αίθουσα του ΚΑΠΗ Ραφήνας, στις 18.00 στην αφήγηση παραμυθιού μιας σύγχρονης Κοκκινοσκουφίτσας και στην επεξεργασία του από τη συγγραφέα του βιβλίου, Μαριλένα Γιαννούλη, μαζί με την ομάδα μικρών και μεγάλων.
Ο σχολικός εκφοβισμός, η βία και πώς αντιμετωπίζονται είναι το θέμα της ιστορίας του βιβλίου “Ιστορίες έτσι κι αλλιώς”, που θα παρουσιαστεί διαδραστικά!