Ελεγχόμενη έκρηξη νάρκης θα πραγματοποιηθεί αύριο Πέμπτη 13 Ιουνίου στο Καβούρι
Σε ανακοίνωση που εξέδωσε ο Δήμος Βάρη Βούλας Βουλιαγμένης αναφέρεται:
Σας ενημερώνουμε ότι στην βραχώδη περιοχή του Μεγάλου Καβουρίου εντός θαλάσσης σε βάθος 1,50μ. εντοπίστηκε αντιαρματική νάρκη.
Αύριο 13 Ιουνίου 2024 και ώρα 06:30 το πρωί θα πραγματοποιηθεί ελεγχόμενη έκρηξη για την εξουδετέρωση της νάρκης από κλιμάκιο εξουδετέρωσης εκρηκτικών υλών του Πολεμικού Ναυτικού.
Για το λόγο αυτό, από τις 06:00 έως τις 08:00 θα απαγορεύεται η είσοδος αυτοκινήτων και πεζών στην περιοχή και ειδικότερα στη Λεωφόρο Καβουρίου μετά τη διασταύρωση με την Οδό Λητούς.