Το Tipsy Mermaid άνοιξε τις πόρτες του στην πλατεία της Ραφήνας, φέρνοντας νέες γεύσεις και χρώματα σε ένα χώρο γεμάτο όμορφες αντιθέσεις. Δοκιμάστε τα δροσερά cocktails και τα χρωματιστά spritzes, ενώ εξερευνάτε τα επιλεγμένα thrifted ρούχα και αντικείμενα που διακοσμούν τον χώρο και είναι διαθέσιμα προς πώληση.
Αυτό το μοναδικό gastro bar εμπνέεται από μια θρυλική γοργόνα, προσφέροντας έναν χώρο όπου το retro συναντά το floral, το pop το romantic, και το φανταστικό το ρεαλιστικό. Το περιβάλλον είναι ζωντανό και funky, με χαρούμενους ήχους από funky και oldies αγαπημένα κομμάτια, που συνθέτουν το ιδανικό background για να απολαύσετε τα signature cocktails και τα fusion bites.
Το πλούσιο μενού του Tipsy Mermaid,φτιαγμένo με προσοχή και δημιουργικότητα από τον σεφ του «Κράκεν», Λάμπρο Ανυφαντή, κρύβει γευστικά πιάτα εμπνευσμένα από διαφορετικές κουζίνες, βάζοντας με τη σειρά του τη δική του πινελιά στη μαγεία του χώρου.. Ξεκινήστε τη μέρα σας με ένα δυναμικό πρωινό και απολαύστε ένα πληθωρικό brunch τα σαββατοκύριακα.
Το μενού περιλαμβάνει επιλογές όπως πατάτες τηγανιτές με λάδι τρούφας και παρμεζάνα, τραγανά nachos ή fluffy flatbread, λαχταριστά burgers και πλούσια μακαρονάδα με ταρταρ σολωμού. Οι vegan επιλογές και τα χειροποίητα γλυκά από τον pastry chef Δημήτρη Κοτσώνη συμπληρώνουν την εμπειρία σας.
Ανακαλύψτε τα μοναδικά thrifted αντικείμενα και ρούχα που διακοσμούν το Tipsy Mermaid, προσθέτοντας έναν επιπλέον λόγο για να επισκεφθείτε το χώρο. Κάθε αντικείμενο έχει τη δική του ιστορία και μπορείτε να το αποκτήσετε, αν σας γοητεύσει.
Πίσω από την δημιουργία του Tipsy Mermaid βρίσκεται η ηθοποιός Έλλη Γαρυφαλλίδου και η ομάδα του “Sante rock bar” και του “Kraken beach bar”, γνωστοί για την αγάπη τους για δημιουργικά και πρωτότυπα projects.
Το Tipsy Mermaid βρίσκεται δίπλα στο “Sante”, στην πλατεία της Ραφήνας. Έλα να απολαύσεις δροσερά ποτά, γευστικά πιάτα και μια ατμόσφαιρα γεμάτη χρώμα και φαντασία.
Διεύθυνση: Πλατεία Ραφήνας
Τηλ: 22940 22006
IG @ tipsyy.mermaid