Στο Κέντρο Επιχειρήσεων Πολιτικής Προστασίας Ραφήνας Πικερμίου βρέθηκε η Αντιπεριφερειάρχης Ανατολικής Αττικής Βίκυ Καβαλλάρη
Σε ανάρτηση της αναφέρει:
Επίσκεψη στο Κέντρο Επιχειρήσεων Π.Π. του Δήμου Ραφήνας Πικερμίου, στην οποία είχα την ευκαιρία να ενημερωθώ από τον κο Μάνο Τσαλιαγκό για τον εκσυγχρονισμό και τις νέες μεθόδους στον τρόπο λειτουργίας της υπηρεσίας, παρουσία της Δημάρχου της περιοχής κας Δήμητρας Τσεβά, καθώς και του Αντιδημάρχου Πολιτικής Προστασίας κου Μπάμπη Ζαφειρόπουλου.
Κοινός στόχος των Δήμων και της Περιφέρειας Αττικής είναι η εγρήγορση, η ετοιμότητα και ο συντονισμός για την αντιμετώπιση των συμβάντων έκτακτων αναγκών σε όλη την Περιφέρεια Ανατολικής Αττικής.