Το Σάββατο 10 Αυγούστου 2024, η πλατεία Νέας Μάκρης υποδέχτηκε έναν από τους πιο χαρακτηριστικούς τραγουδιστές της εποχής του, μία γνήσια λαϊκή φωνή που ξεχωρίζει για τις εξαιρετικές του ερμηνείες.
Ο Γεράσιμος Ανδρεάτος καταχειροκροτήθηκε από τους εκατοντάδες παρευρισκόμενους που απόλαυσαν τα τραγούδια του για περισσότερες από 2 ώρες.
Ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Πέτρος Πάλλης, καλωσόρισε το κοινό, ευχαριστησε τον Δήμαρχο Στέργιο Τσίρκα και τους συνεργάτες του για την πραγματοποίηση του ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 2024 και στις 4 Κοινότητες του Δήμου μας και υποσχέθηκε μερικές ακόμα “αξέχαστες” βραδιές.
Σας θυμίζουμε πως σήμερα Κυριακή 18 Αυγούστου 2024, ο Μαραθώνας υποδέχεται τον Γιώργο Μαργαρίτη, ενώ την Δευτέρα 19 Αυγούστου στην παραλία Νέας Μάκρης τραγουδούν η Ευρυδίκη με τους Μπλε.