Συνεχίζονται οι εργασίες για την κατασκευή του 2ου Γυμνασίου Αρτέμιδος, το οποίο στο τέλος του 2023 αναμένεται να παραδοθεί
Σε σημερινή του ανάρτηση του Δήμαρχος Σπάτων Αρτέμιδος Δημήτρης Μάρκου αναφέρει:
“Ένα ολοκαίνουργιο σχολείο που θα στεγάσει τα όνειρα και τις φιλοδοξίες των παιδιών μας! Πρόκειται για ένα από τα πιο σύγχρονα σχολικά κτίρια, που θα διευκολύνει το έργο των καθηγητών και θα ικανοποιήσει τις προσδοκίες όλων μας.
Είμαστε μες το χρονοδιάγραμμα και έως το τέλος του 2023 το κτίριο θα είναι έτοιμο να υποδεχτεί τους μαθητές του γυμνασίου, που τόσα χρόνια στεγάζονται σε κοντέινερς.”