Αρτέμιδα: Πανευρωπαϊκή διάκριση για τον αθλητή του ΝΟΑΣ Λάμπρο Γαρμπή

Εξαιρετική εμφάνιση έκανε ο αθλητής του Ναυταθλητικού Ομίλου Αρτέμιδος Σπάτων, Λάμπρος Νικόλαος Γαρμπής, στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ILCA 7 U21 στο Stavanger της Νορβηγίας.

Ο Λάμπρος έτρεξε στον χρυσό στόλο μεταξύ 150 κορυφαίων αθλητών, κατέκτησε την 11η θέση στην Ευρώπη στην Ολυμπιακή κατηγορία ILCA 7 και ανέβασε την Ελλάδα στην 8η θέση μεταξύ 36 χωρών παγκοσμίως.

Ο αγώνας ήταν αρκετά δύσκολος, καθώς το επίπεδο των αθλητών ήταν πολύ υψηλό και επικρατούσαν αντίξοες καιρικές συνθήκες στη Νορβηγία. Ο Λάμπρος όμως τα κατάφερε έχοντας την αμέριστη καθοδήγηση του προπονητή του ομίλου, Λεωνίδα Αλυγιζάκη, τη στήριξη της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας και του Αθλητικού Οργανισμού Δήμου Σπάτων Αρτέμιδος.

Ο αθλητής από την Αρτέμιδα συνεχίζει για νέους στόχους…