Στα “κάγκελα” είναι οι κάτοικοι που βρίσκονται στην οδό Πυθαγόρα στην Αρτέμιδα, καθώς εδώ και δύο ημέρες ο δρόμος έχει μετατραπεί σε ποτάμι μετά το σπάσιμο κεντρικού αγωγού ύδρευσης
Όπως αναφέρουν στο irafina.gr, το νερό έτρεχε περισσότερο και από το Μεγάλο Ρέμα της Ραφήνας, χωρίς κανένας από τον δήμο να έχει ενδιαφερθεί
Όπως μας είπαν, μετά τις οχλήσεις και τις διαμαρτυρίες και αφού πέρασαν 48 ώρες με το νερό να τρέχει ανεξέλεγκτο, έκλεισαν την παροχή του νερού αφήνοντας όλα τα σπίτια χωρίς νερό αλλά δεν βρέθηκε κάποιο συνεργείο στο σημείο για να αποκαταστήσει την βλάβη.
Επίσης πλέον δεν βρίσκουν κανέναν από τον Δήμο καθώς δεν απαντά κάποιος στα τηλέφωνα και αγωνιούν καθώς φοβούνται πως δεν πρόκειται να ασχοληθεί ο Δήμος με την βλάβη πριν από την Δευτέρα, όπου και θα έχουν συμπληρωθεί τέσσερις ημέρες χωρίς να έχουν νερό στα σπίτια τους
Δείτε το βίντεο