Με ιδιαίτερη χαρά πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 7 Απριλίου 2023 η φύτευση των δέντρων στην αυλή του Σχολείου μας από τους μαθητές της ΣΤ ΤΆΞΗΣ.
Τη δράση αυτή βέβαια υποστήριξαν οι κηπουροί του Δήμου, οι οποίοι, ήρθαν στο Σχολείο από το πρωί μαζί με τον κ. Βασίλη Τσακιργιαννη και έσκαψαν στα σημεία που έπρεπε να φυτευτούν τα δέντρα.
Ευχαριστουμε θερμά τους κ.κ. Αργύρη Λάσκο και Βασίλη Τσακιργιαννη που μερίμνησαν για αυτήν την δεντροφύτευση, την ομάδα των κηπουρών που εσκαψε και φύτεψε τα πιο μεγάλα δέντρα και τους κ.κ Λάσκο και Μπαϊρακτάρη που πρόσφεραν τα δέντρα.
Η Δ/ντρια του Σχολείου.